Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Kolejny sukces „Małych wojaków”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
piątek, 29 marca 2019 11:08

konkurs-sck-mali-wojacy-1-minW dniu 20 marca w Starachowickim Centrum Kultury odbył się XIX Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Zespół „Mali Wojacy" ze szkoły w Stykowie swoim występem urzekli Jury oraz publiczność, zajmując po raz czwarty I miejsce. Bezkonkurencyjne zwycięstwo Wojaków zakwalifikowało ich do udziału w diecezjalnym etapie konkursu, który odbędzie się 26 kwietnia w Lipsku.

Głównym celem imprezy jest kształtowanie świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny i znajomości historii Polski. Konkursowi towarzyszyła ekspozycja broni przygotowana przez Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej. Konkurs organizowany jest od 2001 roku przez Akcję Katolicką działającą przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach. Wśród licznej grupy uczestników znaleźli się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie. Wykonawcy przygotowani przez panią Justynę Śpiewak zaprezentowali swój repertuar. Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Bilińska z klasy czwartej i Natalia Orczyk z klasy piątej. Wszyscy uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Zwycięzcom gratulujemy!

 

 

 

Poprawiony: piątek, 29 marca 2019 11:45
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara