Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Matematyczne rozgrywki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
piątek, 29 marca 2019 09:04

matematyczne-zadania-sp-krynki-14-minPrzez cały marzec w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach uczniowie świętowali dni matematyki. Młodzież brała udział w przedsięwzięciach mających na celu uczcić królową nauk.

Z tej okazji klasy V i VI przygotowały plakaty pod hasłem „ Marzec miesiącem matematyki". Z najciekawszych z nich została utworzona gazetka szkolna w klasopracowni. 12 marca przypada ogólnopolski dzień matematyki. Uczniowie klas IV i V przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych online. Celem konkursu było zainteresowanie i pokazanie, że przedmiot ten istnieje w każdej dziedzinie życia. . Nie zabrakło dreszczyku emocji wynikających z konkurencji. Ostatecznie nie wyłoniono zwycięzcy, ponieważ wszyscy uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. W kolejnych dniach młodzież obliczała najdokładniejszą wartość liczby Pi oraz wzięła udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym. W tym roku I miejsce zdobyli uczniowie klasy VIII.

 

 

 

Poprawiony: piątek, 29 marca 2019 09:49
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara