Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Język obcy w praktyce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
czwartek, 14 marca 2019 14:32

warsztaty-kulinarne-sp-krynki18-minDnia 7 marca 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach odbyły się warsztaty kulinarne pt.: „It's all about food" Wzięli w nich udział uczniowie klas V, VI, i VII, którzy mistrzowsko opanowali angielskie słownictwo i zwroty związane z jedzeniem.

Zajęcia odbywały się w języku niemieckim i angielskim. Młodzież pracowała w grupach. Dzięki temu uczniowie uczyli się nie tylko pojedynczych słów, ale całych zwrotów.. Z radością i wielkim zaangażowaniem przygotowywali pyszne gofry oraz sałatkę owocową. Były one kolorowe, estetycznie wykonane i ładnie podane. Uwieńczeniem warsztatów była wspólna degustacja przygotowanych potraw. Kulinarna lekcja w językach obcych odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej „Języki obce nie tylko na lekcjach". Organizatorkami warsztatów były: Iwona Łata – nauczyciel języka angielskiego oraz Bożena Kozłowska – nauczyciel języka niemieckiego.

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2019 14:58
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara