Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Biegacze LKB "Rudnik" podsumowali sportowy rok 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
poniedziałek, 11 marca 2019 18:19

podsumowanie-lkb-glowneM
   W niedzielę 10 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brody odbyło się uroczyste podsumowanie działalności Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" w roku 2018.

    Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego Jerzy Materek, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus, Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Brodach Tomasz Budzyń i Radny Andrzej Jagieła.

    Prezes LKB Sylwester Dudek omówił osiągnięcia sporowców, którzy startowali w 65 imprezach w Polsce i Europie i 380 razy zajmowali różne miejsca na podium. Wyróżniający się zawodnicy to Sylwester Lepiarz, medalista Mistrzostw Polski i uczestnik Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy, Bartosz Bernaciak, Krystian Ślifierz i Jakub Ciemięga. Klub był także organizatorem ważnych imprez sportowych, takich jak "XIX Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica", w którym uczestniczyło 350 zawodników i "II Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich", gdzie wystartowało 165 zawodników z całej Polski.

   Marszałek Województwa Świętokrzyskiego uznał te Mistrzostwa za najlepiej zorganizowaną imprezę sportową 2018 roku w województwie świętokrzyskim. Ludowy Klub Biegacza "Rudnik" istnieje od 1997 roku i z powodzeniem propaguje ideę czynnego sposobu spędzania wolnego czasu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Prezes Klubu Sylwester Dudek za swoje zaangażowanie został odznaczony przez Ministra Sportu "Brązową Odznaką za Zasługi dla Sportu". Podczas podsumowania zawodnicy zostali wyróżnieni dyplomami i pucharami, a goście w swych wystąpieniach gratulowali osiągnięć i życzyli jeszcze wielu wspaniałych sukcesów w przyszłości.

Fotorelacja na profilu FB Gminy Brody:
https://bit.ly/2HfTHqe
Poprawiony: środa, 13 marca 2019 07:18
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara