Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

1% na Internet (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
czwartek, 21 lutego 2019 13:26

komputer-szkolenia-gmina-brody-www-internet-senior-biznes-kutura-DSC03165-mPonad 1% dorosłych mieszkańców gminy Brody skorzystało z bezpłatnych kursów komputerowych. Przeprowadzono łącznie 160 godzin lekcyjnych. Uczestnicy nauczyli się korzystać z poczty, mediów społecznościowych i z innych przydatnych stron internetowych.

Szkolenia z projektu „Z komputerem na ty" trwały od listopada 2018 do lutego 2019 r. Największym zainteresowaniem cieszyły się bloki tematyczne „Internet dla seniorów". „Tworzę własną stronę internetową (blog)", „Mój biznes w sieci", „Moje finanse i transakcje w sieci". Chętnych nie brakowało także na kursy: „Rodzic w Internecie", „Rolnik w sieci", „Kultura w sieci". Dziesięcioosobowe grupy, w soboty i niedzielę (dwa razy po 8 godzin lekcyjnych) spotykały się w Urzędzie Gminy Brody. Łącznie, ze szkoleń skorzystało 100 mieszkańców gminy. „Wzrosła nasza świadomość jak używać nowoczesnych urządzeń. Myślałyśmy, że zarezerwowane jest to tylko dla naszych wnucząt ale można się tego nauczyć i bardzo nas to wciąga" – powiedziała Dorota Bernat – uczestniczka szkolenia. Zajęcia prowadziły trenerki: Izabela Niekłań i Renata Nowak. Dla każdego uczestnika szkoleń przewidziany był obiad oraz serwis kawowy ze słodkimi przekąskami. Na kursy nie trzeba było przynosić laptopów ponieważ zapewniał je organizator. Po zakończeniu projektu, sprzęt komputerowy zostanie przekazany Szkole Podstawowej w Lipiu.

Projekt zrealizowany przez gminę Brody dzięki dotacji z Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa, działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych i dotyczy realizacji projektu grantowego pn. „NOWA ERA KOMPUTERA – poprawa umiejętności korzystania z Internetu, e-usług". Wartość projektu wynosi 56 tys. zł.

polska-ue-swietokrzyskie-rpo-fundusze-unijne

 

Filmowe podsumowanie szkoleń:

 


Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 10:02
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara