Zebranie sprawozdawcze OSP Krynki Drukuj
Wpisany przez Rajmund Gębura   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 15:43

GlowneM-osp-krynki-zebranie-spraw.2019     
    W sobotę 26 stycznia odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach.

   Uczestniczyła w nim Pani Wójt Marzena Bernat, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach st. bryg.Wiesław Ungier, Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Brodach Tomasz Budzyń, radny Roch Kudelski, Proboszcz parafii w Krynkach ks. kan. Wojciech Zdon, druhowie oraz goście.

   Podczas prezentacji Prezes OSP w Krynkach Piotr Kosiela omówił wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z działalnością jednostki na przestrzeni roku 2018. OSP Krynki liczy obecnie 33 członków w tym 28 zwyczajnych, 1 wspierającego i 4 honorowych. Wśród kryneckich strażaków-ochotników są 3 panie. Skład osobowy jednostki powiększył się w 2018 roku o 2 druhów.

   Strażacy wyjeżdżali 86 razy do pożarów. Jednostka prowadziła działalność prewencyjną i uczestniczyła we wszystkich uroczystościach na terenie Gminy Brody. OSP Krynki pozyskała w ubiegłym roku dotacje zewnętrzne z KRUS, Orlen Dar Serca i najważniejszą z Ministerstwa Sprawiedliwości w wysokości 791.901,00 złotych na zakup nowego samochodu pożarniczego MAN TGM 13.290.

   Podczas głosowania Zarząd OSP Krynki otrzymał jednogłośnie absolutorium za swoją działalność w roku 2018.

  Pani Wójt Marzena Bernat, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus, Ksiądz Proboszcz Wojciech Zdon oraz Komendant Powiatowy PSP w Starachowicach st. bryg. Wiesław Ungier dziękowali w swoich wystąpieniach strażakom za trudną i odpowiedzialną służbę w minionym roku i życzyli wszystkiego najlepszego w roku 2019.

   W uznaniu wzorowego pełnienia swojej funkcji Prezes Piotr Kosiela otrzymał od druhów pamiątkową statuetkę. Po zakończeniu zebrania zaproszono wszystkich na strażacki poczęstunek oraz pyszny tort.

Fotorelacja z zebrania sprawozdawczego na profilu FB Gminy Brody:
http://bit.ly/Zebranie-Sprawozdwcze-OSP-Krynki

 

 

Poprawiony: wtorek, 29 stycznia 2019 07:22