Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Szkolne świętowanie dla Niepodległej (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 27 listopada 2018 13:45

11-11-100-lat-niepodleglosci-szkola-krynki-gmina-brody-DSC00414-mWszystkie szkoły w gminie Brody uczestniczyły w obchodach Stulecia Odzyskania Niepodległości. Były akademie patriotyczne i konkursy. Ponadto, uczniowie występowali poza murami szkolnymi, oraz brali udział w projekcie „Niepodległa Tech".

Gminne uroczystości Święta Niepodległości obyły się w tym roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krynkach (zobacz relację). Dwa dni wcześniej, dzieci wykonały inscenizacje teatralne a przed szkołą ustawiły się w kształt serca wokół czterometrowej flagi państwowej i puściły do nieba biało-czerwone baloniki. Publiczna Szkoła Podstawowa w Adamowie wzięła udział w projekcie Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek pt. „Niepodległa Tech - wczoraj, dziś i jutro". Konkurs polegał na sporządzeniu plakatu techniką cyfrową. Do finału zakwalifikowała się Anita Mokrzańska. W nagrodę, jej klasa pojechała na warsztaty edukacyjne Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Ponadto, w szkole zorganizowano konkurs plastyczny. Wyróżniono prace Grzegorza Juszczyka, Radosława Paterka, Natalii Jaroszek i Mateusza Prokopa. W konkursie poetyckim najlepsi byli: Marta Kumek, Emil Stachowicz i Dominika Walkiewicz. Przed publicznością wystąpili uczniowie oraz zespół „Echo Adamowa". W Stawie Kunowskim, uczennice zaprezentowały m. in. taniec „Barwy ojczyzny". Było też ślubowanie pierwszaków wraz z testem wiedzy o Polsce. Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie, zaśpiewali w Domu Pomocy Społecznej w Brodach. Pensjonariuszom bardzo podobał się m. in. występ „Małych Wojaków". Osoby starsze nie ukrywały emocji i płakały ze wzruszenia.

Szkolne imprezy patriotyczne były dopracowane w każdym szczególe. W ich organizację włączali się nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. Mali artyści spisali się na medal i godnie uczcili Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 

Fot. arch. szkół:

Szkoła Podstawowa w Adamowie:

 

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krynkach:

 

Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim:

 

Zespół Placówek Oświatowych w Stykowie:

 

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 09:14
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara