Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowości w samorządzie (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Anna Wojciechowska   
czwartek, 22 listopada 2018 13:21

brody-inauguracja-kadencji-wojt-gminy-pierwsza-sesja-rady-gminy-2018-DSC00781-minRozpoczęła się nowa kadencja władz samorządu. Zaprzysiężeni zostali radni oraz pani wójt Marzena Bernat. Na przewodniczącego Rady Gminy w Brodach jednogłośnie wybrano Janusza Adamusa. Radni byli jednomyślni także co do kandydatury Tomasza Budzynia na wiceprzewodniczącego. Obaj radni mieszkają w Krynkach.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. odprawionej w intencji samorządowców w kościele parafialnym w Krynkach. Obecni byli proboszczowie parafii należących do gminy Brody. Grała Orkiestra Dęta działająca przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Przed wejściem do urzędu, nowo wybraną panią wójt witano chlebem i solą. Następnie, obrady rozpoczął najstarszy radny - Wojciech Janiec. Po złożeniu ślubowań przez radnych i panią wójt był czas na gratulacje dla władz gminy. Marzena Bernat otrzymała wyrazy uznania od radnych, przedstawicieli urzędu gminy, dyrektorów szkół, przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych, st. bryg. Wiesława Ungiera - Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach, nadkom. Piotra Wiatra - Komendanta Komisariatu Policji w Brodach, gen. Drużyn Strzeleckich Jana Grudniewskiego, sołtysów, rodziny i przyjaciół. Goście podkreślali wysoki wynik wyborczy pani wójt w tym uzyskanie aż 14 mandatów przez kandydatów z komitetu, którego była liderką. W dniu 3 listopada br., Komisarz Wyborczy w Kielcach stwierdził wygaśnięcie mandatu Marzeny Bernat na radną w okręgu nr 1. W ciągu trzech miesięcy od tej daty, ogłosi on datę wyborów uzupełniających w sołectwie Adamów.

Sesja na żywo była relacjonowana w Internecie. Nagranie wideo jest dostępne na kanale YouTube gminy Brody: http://bit.ly/YTBRODY . Wszystkich zapraszamy na kolejną sesję rady gminy, która odbędzie się 30 listopada br. Na to posiedzenie przewidziany jest między innymi wybór drugiego wiceprzewodniczącego rady oraz składy komisji stałych.

 

Nagranie z transmisji na żywo:


 

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2018 12:29
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara