Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
czwartek, 15 listopada 2018 16:33

stulecie-glowneM 
   W niedzielę 11 listopada, po raz czwarty, zorganizowane zostały w Gminie Brody obchody Narodowego Dnia Niepodległości. W tym roku zbiegły się ze wspaniałym jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niezależnego bytu państwowego.


   Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele parafialnym w Krynkach. Uczestniczyli w niej: Pani Wójt Marzena Bernat, Sekretarz Gminy Brody Jan Kosiela, radni, sołtysi, poczty sztandarowe, zaproszeni goście, dyrektorzy i nauczyciele brodzkich szkół oraz licznie przybyli mieszkańcy.

   Po uroczystym nabożeństwie wszyscy udali się pod nowo powstały Mur Pamięci, poświęcony bohaterom walk, którzy związani byli z Gminą Brody po to aby złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze. W imieniu władz samorządowych Gminy Brody wiązankę złożyła Pani Wójt. Następnie uczestnicy niosąc wspólnie dużą flagę Polski przemaszerowali z kościoła do Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Krynkach, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Grzegorz Księżak. Przemówienie okolicznościowe wygłosiła Wójt Gminy Brody Marzena Bernat. Głos zabrała również Prezes Starachowickiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Mariola Gałka.

   W części artystycznej piękny program, pod opieką swoich Pań, zaprezentowały przedszkolaki a uczniowie starszych klas wykonali przedstawienie o tematyce patriotycznej. Wiązankę pieśni patriotycznych zaśpiewał zespół artystyczny "Wiarusy" ze Starachowic. Na koniec wystąpił chór kościelny z Krynek. Po części artystycznej każdy mógł poczęstować się kawałkiem pysznego tortu jubileuszowego.

 

Fot. R. Gębura

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 11:31
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara