Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Szkoły pamiętają o pomordowanych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 06 listopada 2018 14:45

bor-kunowski-pomnik-wycieczka-szkola-brody-staw-kunowski-mW październiku br. uczniowie szkół w Brodach i Stawie Kunowskim oddali hołd mieszkańcom wsi Bór Kunowski zmarłym w czasie II Wojny Światowej. Patriotyczne wycieczki były formą uczczenia stulecia odzyskania niepodległości. Placówki zorganizowały te akcje niezależnie od siebie.

 

 

 

 

bor-kunowski-pomnik-szkola-staw-kunowski-mWycieczka uczniów ze Stawu Kunowskiego odbyła się 18 października. Dzieci zapaliły znicze, czytały napisy na pomniku i wysłuchały opowieści o tragedii z 4 lipca 1943 roku. Około tydzień później, ciekawą lekcję historii mieli także uczniowie z Brodów. Szkoła zorganizowała wtedy rajd pieszy do Boru Kunowskiego. Przy pomniku, uczniowie zachowywali się z należyta powagą. Na zakończenie wyprawy, pod wiatą w Brodach był poczęstunek z pieczonymi kiełbaskami. Pomogli go zorganizować pobliscy mieszkańcy wsi. Rajd zorganizowano w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość".

 

 

 

Fot. S.P. w Brodach:

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 15:09
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara