Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Brody wyróżnione PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Anna Wojciechowska   
środa, 24 października 2018 08:25

dobrze-cie-widze-sp-brody-21-minW dniu 18 października, uczniowie szkoły w Brodach jako pierwsi w województwie otrzymali kamizelki odblaskowe w ramach ogólnopolskiej akcji „Dobrze Cię widzieć". Dzieci były bardzo zaciekawione występem, w którym komik Jacek zachęcał do noszenia odblasków. Wyświetlano też film z Cezarym Pazurą poświęcony temu zagadnieniu.

O bezpieczeństwie na drodze opowiadał mł. bryg. Marcin Nyga – Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz asp. szt. Robert Sowiński z Komisariatu Policji w Brodach. Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody dziękowała Marcinowi Łasińskiemu i Fundacji Narodowy Dzień Życia za zorganizowanie ważnej akcji. Dzieci ze szkoły w Brodach otrzymały kamizelki odblaskowe. Mogli też zwiedzać wóz strażacki o oglądać m. in. strój ogniochronny. Gospodarzem spotkania była Nina Milanowska – dyrektor szkoły w Brodach.

Akcja finansowana jest ze Środków Ministerstwa Sprawiedliwości i ma za zadanie przekazanie elementów odblaskowych trzem milionom uczniów szkół podstawowych w Polsce.

 

Poprawiony: środa, 24 października 2018 09:05
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara