Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Spotkanie w sprawie programu "Czyste Powietrze" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
środa, 10 października 2018 12:50

czyste-powietrze-glowneM    W poniedziałek 8 października w świetlicy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach odbyło się spotkanie informacyjne w ramach programu „Czyste Powietrze". Poprowadziła je Pani Katarzyna Kitlińska – doradca energetyczny, inspektor w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.


  Na wstępie przedstawiona została problematyka związana z ochroną powietrza oraz negatywne konsekwencje powstawania smogu. Następnie omówiono zasady Programu, w tym rodzaje przedsięwzięć, które mogą być dofinansowane, kwoty dofinansowania, sposób składania wniosków, zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. W trakcie dyskusji mieszkańcy zadali wiele szczegółowych pytań na które prowadząca starała się rzeczowo i wyczerpująco odpowiadać.

   Przypominamy, że „Czyste Powietrze" to priorytetowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez budownictwo jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Działanie skierowane jest do osób fizycznych, będących właścicielami domów lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki udzielane są za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

   Na realizację przewidziano środki w wysokości 103,0 mld zł. Finansowanie programu w formie dotacji wyniesie 63,3 mld zł, a w formie pożyczek 39,7 mld zł. Okres finansowania programu obejmie lata 2018-2029. Finansowanie programu będzie pochodziło ze środków NFOŚiGW.  Minimalny koszt realizowanego projektu to 7.000 zł. Właściciele domów otrzymają od 30 do 90 proc. dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu, w zależności od dochodu.  Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł. Pożyczki mogą być udzielane na okres do 15 lat z preferencyjnym oprocentowaniem. Nabór wniosków od mieszkańców Gminy Brody prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

WFOŚiGW w Kielcach, 25-155 Kielce, Aleja księdza Jerzego Popiełuszki 41, Tel. 041-366-15-12, 041-33-52-20, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

Szczegółowe informacje można uzyskać u doradców energetycznych:
Renata Ciesielska-tel. 41 333 52 37, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Katarzyna Kitlińska-tel. 41 333 52 38, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W załączniku do pobrania ulotka informacyjna:
Kliknij aby pobrać ulotkę

Wnioski do realizacji programu można uzyskać klikając na link:
http://www.wfos.com.pl/dla-beneficjentow/dokumenty-beneficjenci/druki-wnioskow

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 10 października 2018 14:06
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara