Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Policyjne warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
wtorek, 02 października 2018 10:04

warsztaty-policyjne-dla-uczniow-sp-adamow-02-minW dniu 26 września w Szkoła Podstawowa w Adamowie gościła starszego sierżanta Pawła Kusiaka oraz sierżanta sztabowego Annę Kroner z Powiatowej Policji w Starachowicach. Policjanci poprowadzili warsztaty na temat odpowiedzialności wobec prawa osób nieletnich dla uczniów klas starszych.

Młodzież poznała podstawowe przepisy prawa dotyczące osób nieletnich. Dowiedzieli się również jakie grożą konsekwencje za poszczególne wykroczenia i jak należy reagować, gdy ktoś w ich obecności popełnia przestępstwo. Młodsze dzieci miały zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniały sobie zasady poruszania się poboczem, przechodzenia przez ulicę, a także sprawdziły swoją znajomość znaków drogowych. Dzięki profesjonalnym prezentacjom multimedialnym i fachowemu wykładowi uczniowie znacznie pogłębili swoją wiedzę. Spotkanie zorganizowała pani Małgorzata Kusiak – Wiecha.

 

 

Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 10:19
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara