Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Światłowód do wszystkich szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 21 września 2018 10:26

ose-swiatlowod-internet-szkoly-gmina-brody-min18 września, dyrektorzy placówek oświatowych podpisali w Piekoszowie umowę na dostarczenie szerokopasmowego internetu poprzez sieć światłowodową. W rządowym projekcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uczestniczą wszystkie szkoły na terenie gminy Brody.

Pierwszy etap prac realizowany będzie w szkołach w Adamowie, Brodach, Dziurowie, Krynkach, Lubieni i Stawie Kunowskim. Z przyczyn niezależnych od gminy, po spełnieniu formalności pozostałe placówki dołączą do tego grona w następnym etapie. Projekt powinien być zakończony przed końcem 2018 roku. Wszystkie szkoły w gminie, przez 10 lat będą mieć za darmo szybki i bezpieczny internet. Ponadto, projekt OSE ma na celu wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Projekt powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Poprawiony: piątek, 21 września 2018 10:37
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara