Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowoczesna szkoła w Dziurowie (filmy, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Mariusz Zawłocki   
środa, 05 września 2018 16:04

Dziurow-nowy-rok-szkolnyM-2018 Gminne uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyły się w tym roku w placówce w Dziurowie, która może pochwalić się m. in. pięcioma tablicami interaktywnymi, pracownią komputerową z nowoczesnym wyposażeniem oraz 15 laptopami do nauki w salach lekcyjnych.

Gminne uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyły się w tym roku w placówce w Dziurowie, która może pochwalić się m. in. pięcioma tablicami interaktywnymi, pracownią komputerową z nowoczesnym wyposażeniem oraz 15 laptopami do nauki w salach lekcyjnych.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w pobliskim kościele. Następnie, pani dyrektor Halina Turek przywitała gości w budynku szkoły i podziękowała pani wójt Marzenie Bernat za stałe wspieranie oświaty. Nawiązując do tego, Marzena Bernat powiedziała, że nie można oszczędzać na młodym pokoleniu, dlatego szkoły gminie są i będą dofinansowywane. Za pracę na rzecz sołectwa doceniono Leszka Sarnę – radnego z Dziurowa.

W dalszej części spotkania, uczniowie zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się m. in. utwór instrumentalny wykonany na skrzypcach przez Jakuba Łukaskiego, skecze o życiu szkolnym, pokaz stepowania oraz występ taneczny Julii Gębury. W inscenizacji patriotycznej uczniowie przypomnieli postać bohaterskiego majora Henryka Hubala. Potem zespół „Echo Adamowa" zaśpiewał piosenkę o gminie Brody do ułożonego przez siebie tekstu. Śpiewaczkom akompaniował Marek Basa. Pani Mariola Gałka - Prezes Starachowickiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego wygłosiła przemówienie w którym pozytywnie chwaliła wkład pani wójt w rozwój oświaty.

Wśród gości byli także: Dorota Grudnicka-Glina - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Stanisław Wrona - Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Brody wraz z radnymi, Tomasz Margula i Jerzy Stachuczy – przedstawiciele Rady Powiatu Starachowickiego, ksiądz Adam Żmuda, dyrektorzy innych szkół, oraz rodzice. Po akademii można było oglądać pomieszczenia szkolne – m. in. nowocześnie wyposażone sale lekcyjne oraz gabinet profilaktyki zdrowotnej.

 

  

 

 

Poprawiony: czwartek, 06 września 2018 12:33
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara