Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Europa da się lubić PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
środa, 16 maja 2018 10:32

tydzien-europejski-konkursy-sp-ruda-07-minTurniej wiedzy o baśniach braci Grimm, potyczki w języku angielskim i niemieckim, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej oraz Dzień Napisów na Koszulkach to zadania z którymi uczniowie ze szkoły w Rudzie zmierzyli się podczas Tygodnia Europejskiego.

W piątek, 11 maja odbyło się podsumowanie wydarzeń z całego tygodnia. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody. W turnieju wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów klas drugich gimnazjum zwycięzcą został Kacper Grudniewski, drugie miejsce zajął Seweryn Duda, a trzecie Oliwia Główka. Dyktando w języku niemieckim najlepiej napisały gimnazjalistki: Dominika Kanclerz i Natalia Klefas. Odbyły się również eliminacje do gminnego konkursu „Brainy" z języka angielskiego do którego zakwalifikowali się: Wiktoria Białecka z klasy IIIc, Marcin Kusiak i Aleksandra Wójcik z klasy IIIb, Roch Koszarski z klasy IIc, Jakub Bujnowski z klasy IIa, Mateusz Sala z klasy IIb oraz Oliwia Główka z klasy IIc. Ostatnią rozgrywką zamykającą europejskie święto był turniej wiedzy o baśniach braci Grimm dla wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej. Najlepszymi znawcami literatury okazali się: Lena Zawłocka z klasy 0, Paweł Bernaciak z klasy I, Mateusz Zawłocki z klasy III, Weronika Pater oraz Igor Bernaciak z klasy IV. Organizatorkami imprezy były panie: Jowita Kaszuba Lipa, Małgorzata Mergalska i Dorota Strojna Imos.

 

 

 

Poprawiony: środa, 16 maja 2018 10:41
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara