Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Obchody Dnia Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Nina Milanowska, Rajmund Gębura   
wtorek, 15 maja 2018 12:33

GlowneM-dzien-ziemi-sp-brody22   W dniach 23- 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Brodach trwał Tydzień Ekologiczny przygotowany z okazji Dnia Ziemi. Jego celem było włączenie społeczności szkolnej do pogłębiania wiedzy przyrodniczo- ekologicznej oraz działań związanych z ochroną środowiska.

   Uczniowie uczestniczyli w Turnieju Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej, pokazie ciekawych doświadczeń, akcji porządkowej terenu szkoły i najbliższej okolicy, Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno- Przyrodniczym EDI pojechali także na wycieczkę do Radomia.

   W programie wycieczki znalazły się warsztaty w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych „RADKOM", zwiedzanie wystawy przyrodniczej w Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz warsztaty w Manufakturze Słodkości „Słodka Robotka", gdzie uczniowie poznali cykl produkcyjny wyrobów cukierniczych wytwarzanych z naturalnych produktów.

   Tydzień zakończył apel, podczas którego wszyscy obejrzeli inscenizację pt. „Zostawcie nam czysty świat", oraz bawili się przy przebojach anglojęzycznych wykonanych przez uczniów. W czasie trwania Tygodnia Ekologicznego wiele lekcji odbyło się poza murami szkoły, dzięki czemu można było obserwować budzącą się do życia przyrodę.

   Te działania uświadomiły wszystkim, że o naszą planetę warto dbać nie tylko od święta, ale każdego dnia. Organizacja Tygodnia Ekologicznego jest jednym z elementów programu ekologicznego realizowanego w szkole w ramach zadania „ Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach".

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 12:49
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara