Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sukces naszych wędkarzy rzutowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leszek Kita, Rajmund Gębura   
czwartek, 10 maja 2018 14:00

2 bój multpiplikatorowy od lewej Jan Kita, Jan Bombera,Paweł KitaM
   W dniach 27 - 29 kwietnia zawodnicy z Gminy Brody wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach Rzutowych o Puchar Ziemi Śląskiej im. Alfreda Kubicy, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich.


   Wędkarze należący do Koła PZW w Brodach oraz Wędkarskiego Klubu Sportowego „Kiełb" Brody wystąpili w składzie: Jan Kita, Paweł Kita, Donata Żelazowska, Natalia Zaczek, Magdalena Serafin i Aleksandra Serafin oraz kierownik drużyny Jacek Serafin. Zawody te były pierwszymi w tym roku zawodami z cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski i Indywidualnego Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym. Nasi zawodnicy w większości kategorii plasowali się na wysokich pozycjach. Magdalena Serafin wygrała finał skisha muchowego i skisha spinningowego. W 5-boju i 3-boju w kat. juniorek dwa pierwsze miejsca przypadły naszym zawodniczkom. Tym razem lepszą wędkarką rzutową okazała się Magdalena wygrywając dwa wieloboje przed klubową koleżanka Natalią.

   Trzecia z Naszych juniorek Aleksandra Serafin zajęła 4 miejsce w dwuboju multiplikatorowym przegrywając z dwoma reprezentantkami z Czech oraz starsza koleżanka z Brodów Donata Żelazowską, która zajęła 3 miejsce. W kat. seniorów w dwuboju multi dwa pierwsze miejsca ( podobnie jak przed rokiem) przypadły naszym zawodnikom, tym razem zwyciężył aktualny Mistrz Świata Jan Kita przed Pawłem oraz zawodnikiem z Czech Janem Bomberą.

   Zawodnicy z Brodów oddali dwa najdłuższe rzuty zawodów Paweł w odległości oburącz 18g a Jan w odległości oburącz kołowrotkiem multiplikatorowym (ponad 105m). W konkurencji dwubój odległościowy Paweł był 2 a Jan 3. Wygrał zawodnik z Czech.
   Wyjazd na dotychczasowe zawody nie były możliwy bez wsparcia Gminy Brody, dzięki dotacji finansowej, jak również Koła PZW w Brodach i Okręgu Kielce.

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 11 maja 2018 12:16
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara