Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Majowe święto w szkołach (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
czwartek, 10 maja 2018 08:07

3-maja-szkola-lubienia-gmina-brody-akademia-17minW tym roku, gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się w szkole w Lubieni ale we wszystkich placówkach oświatowych uczczono święto narodowe. Akademie w Adamowie, Rudzie i Stawie Kunowskim miały charakter muzycznej podróży przez historię Polski.

Uroczystość w Lubieni rozpoczęła się od mszy św. za Ojczyznę. Potem, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lubieni, Pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody krótko omówiła historyczne znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wśród przedstawicieli urzędu był także Jan Kosiela – Sekretarz Gminy Brody i Dorota Grudnicka-Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych. Dyrektor Sławomir Leśniewski przywitał także Tomasza Margulę – Przewodniczącego Rady Powiatu Starachowickiego, gen. d.s. Jana Grudniewskiego, Adama Lefka – ppłk d.s. i Prezesa Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju, kpt. Witolda Kowalskiego z Zarządu Powiatowego Klubu Oficerów Rezerwy, ks. kan. Krzysztofa Orła i proboszcza – ks. Sławomira Raka, dyrektorów szkół i rodziców dzieci. Na początku akademii, uczniowie zatańczyli poloneza. Potem były wesołe i wzruszające piosenki i pantomima o rozbiorach Polski.

Na akademii w Szkole Podstawowej w Adamowie, starsi uczniowie przedstawili proces utraty niepodległości przez Polskę w XVIII wieku i opowiedzieli co znaczy dla nich miłość do Ojczyzny. Pieśni patriotyczne śpiewała m. in. Wiktoria Świderska z klasy VI. W Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim wystąpiły utalentowane uczennice. Tosia Rakoczy, Zosia Strzelecka i Julka Dwojak perfekcyjnie recytowały wiersze. Do serc trafiał śpiew w wykonaniu Julki Wiącek, Oliwki Karwackiej i Julki Dwojak. Pięknie zaprezentowali się także uczennice: Monika Rozwadowska, Wiktoria Murzyn, Asia Żak, Patryk Jagieło i Weronika Pastuszka. Lekcją patriotyzmu była także uroczystość w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rudzie. W montażu słowno-muzycznym uczniowie podkreślili m. in. doniosłe znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Uroczystość w Lubieni:

 

 

 

Fotorelacja szkoły w Adamowie:

 

 

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rudzie:

 

 

Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim:

 

Poprawiony: czwartek, 10 maja 2018 08:40
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara