Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dzień zajęć otwartych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
środa, 09 maja 2018 09:42

AdamowGlowneM-dzien-otwarty   
    W sobotę 19 kwietnia w Szkole Podstawowej w Adamowie odbył się dzień otwarty dla dzieci oraz ich rodziców, zainteresowanych ofertą edukacyjną tej placówki.

   Wszystkich przybyłych powitała dyrektor szkoły pani Teresa Szymczak i zaprosiła do jej obejrzenia. Rodzice i dzieci mogli zwiedzić całą szkołę, gdzie przygotowano dla nich ciekawe atrakcje. Najpierw maluchy zapoznały się z salą zerówki w której pani Katarzyna Bernaciak, wychowawczyni klas młodszych, zaprosiła je do zabaw ruchowych połączonych ze śpiewaniem piosenek oraz zajęć plastycznych. Dzieci wspomagane przez rodziców oraz uczniów klas 0 – III wykonały z tekturowego talerza i kartonu głowę kotka.

   Następnie maluchy i ich rodzice udali się na dalsze zwiedzanie szkoły i -między innymi- zajrzały do sali klasy III, w której czekała na nie kolejna niespodzianka: zajęcia prowadzone przez nauczycielkę angielskiego, panią Małgorzatę Kusiak – Wiechę. Były one bardzo atrakcyjne, ponieważ odbywały się przy użyciu tablicy multimedialnej.

   Przyszli uczniowie nauczyli się prostych angielskich piosenek, a także stworzyli na kartkach misia słuchając instrukcji w języku angielskim. Każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkową naklejkę oraz słodki upominek. Na koniec pani dyrektor przedstawiła zgromadzonym informacje na temat zapisów oraz ofertę edukacyjną szkoły. Maluchy bardzo niechętnie opuszczały placówkę, w której przekonały się, że nauka połączona z zabawą może być fantastyczną przygodą.

 

Poprawiony: środa, 09 maja 2018 10:26
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara