Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Bajkowa wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
środa, 02 maja 2018 08:36

  Adamow-Pacanow-GlowneM
   We wtorek 24 kwietnia uczniowie klas 0 – V Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie udali się w niezwykłą podróż. Odwiedzili Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie każdy -bez względu na wiek- może przeżyć niezwykłą przygodę w krainie baśni.


   Dzieci, prowadzone przez przewodników ubranych w stroje postaci z bajek, wyruszyły magiczną drogą, której początkiem było przejście przez "mysią norkę". Następnie mali podróżnicy do świata baśni mogli przypomnieć sobie treść najpopularniejszych utworów dla dzieci.

   Dzięki multimediom można było również dowiedzieć się z jakiego kraju pochodzą bajkowe postacie. Dzieci jechały magicznym pociągiem, odkryły klucze do magicznego ogrodu, w którym olbrzymie kwiaty opowiadały bajki, musiały po kadrze z dawnych „Dobranocek" rozpoznać tytuł filmu, a w nagrodę za dobre odpowiedzi obejrzały jeden z nich. Przeszły przez magiczne lustro i trafiły do pokoju z kryształowymi kulami. Na koniec zawarły bliższą znajomość z gospodarzem miejsca, czyli Koziołkiem – Matołkiem.

   Kolejnym miejscem, które uczniowie zwiedzili był Opatów. Młodzi podróżnicy udali się do „Krówkarenki", znajdującej się przy fabryce opatowskiej Krówki Mlecznej. Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach poświęconych produkcji mlecznych krówek z których słynie Opatów. Najpierw zapoznały się z historią smakołyku, potem dowiedziały się jak wygląda proces produkcji krówek, a na koniec otrzymały świeżo pokrojone słodycze, które należało zapakować w specjalny sposób w papierki i włożyć do firmowego pudełka.

   Każdy uczestnik warsztatów zabrał ze sobą na pamiątkę własnoręcznie zapakowane cukierki.  Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone i pełne nowych wrażeń. Wyjazd zorganizowały panie: Katarzyna Bernaciak i Katarzyna Wlazłowska. W wycieczce wzięły udział również panie: Monika Dziuba – Łucka i Renata Ślęzak.

Fot. K. Wlazłowska, K. Bernaciak, M. Dziuba-Łucka

 

Poprawiony: środa, 02 maja 2018 09:44
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara