Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Eko piosenki w Lipiu (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 27 kwietnia 2018 10:39

lipie-piosenka-ekologiczna-szkoly-gmina-brody-dzieci-39minW gminie Brody, po raz szósty odbył się Przegląd Piosenki Ekologicznej. Do tej pory, impreza odbywała się w Lubieni. W bieżącym roku konkurs wokalny zorganizowała szkoła w Lipiu – placówka od września prowadzona przez gminę Brody.

W przeglądzie uczestniczyła rekordowa liczba - 39 wokalistów. Występowali uczniowie ze szkół podstawowych w Adamowie, Brodach, Dziurowie, Krynkach, Lipiu, Lubieni, Rudniku, Stykowie i Stawie Kunowskim. Dzieci śpiewały znane przeboje z wymyślonymi tekstami w których przewijał się motyw troski o środowisko. Artystów oceniało jury w składzie: Mariola Gałka – prezes starachowickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Tomasz Margula – dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach oraz muzyk Adam Bernaciak. Komisja doceniła wszystkich wykonawców i przyznała trofea następującym uczniom:

W kategorii klas I – III, pierwsze miejsce otrzymała solistka Maja Chrząstowska z ZSP w Lubieni oraz dwa zespoły: z Dziurowa Wiktoria Orczyk, Maria Wrona i Wiktoria Dwojak, ze szkoły w Stawie Kunowskim: Nikola Sołtysik, Honorata Grabowska i Natalia Kutera. Wyróżniono Jana Klepacza również ze szkoły w Stawie Kunowskim. Wśród dzieci klas IV – V, pierwsze miejsce zdobyła solistka Martyna Glina z Lipia oraz duet z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubieni: Aleksandra Klepacz i Wiktoria Kowalska. Wyróżnienie otrzymała solistka Julia Jagieło ze S.P. w Krynkach, Martyna Wiecha ze S.P. W Rudniku oraz Antonina Rakoczy i Zofia Strzelecka - duet ze szkoły w Stawie Kunowskim. Występowali też uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych. Wśród solistek przyznano dwa pierwsze miejsca: Amelii Stępień ze szkoły w Lubieni i Julii Wiącek ze S.P. w Stawie Kunowskim. W kategorii zespołów również przyznano dwie główne nagrody. Zdobyli je „Mali Wojacy" ze Stykowa (Cyprian Kosmala, Igor Piętak, Piotr Kalisz, Maciej Klepacz, Jan Wiecha) oraz dla duet ze Stawu Kunowskiego – Julia Dwojak i Monika Rozwadowska. Wśród uczniów klas VI – VII, wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Glina z Lipia, Milena Rozwadowska ze S.P. w Rudniku oraz trio z Lubieni w składzie: Paulina Rożek, Malwina Niemczak i Natalia Kusiak.

Spotkanie prowadziła Agnieszka Lotko – nauczycielka, pomysłodawczyni przeglądu. Nagrody i trofea wręczała Dorota Grudnicka-Glina – dyrektorka Centrum Usług Wspólnych oraz Iwona Frolovs – dyrektorka szkoły w Lipiu.

 


Poprawiony: piątek, 27 kwietnia 2018 12:17
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara