Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Szkolny konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
wtorek, 24 kwietnia 2018 08:01

konkurs-recytatorski-sp-stykow-11-minDnia 17 kwietnia w bibliotece szkolnej w Stykowie odbył się konkurs pod hasłem „Cztery pory roku w poezji polskiej". Każdy z uczestników recytował jeden wiersz własnego autorstwa lub wybranego poety.

Celem konkursu była popularyzacja poezji wśród dzieci i młodzieży, wyrabianie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozwijanie uzdolnień artystycznych oraz konfrontacja młodych talentów. Do konkursu przystąpiło dwudziestu uczniów w różnym przedziale wiekowym. W jury zasiadły: pani dyrektor Barbara Prokop oraz panie Anna Kubala i Agnieszka Pastuszka. Oceniały umiejętności recytatorskie, dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację wiersza i ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przewodnicząca komisji ogłosiła zwycięzców:
I miejsce zajęła Małgorzata Jurczenia z klasy IV
II miejsce zajęła Natalia Wiśnios z klasy V
III miejsce ex aequo zajęli Aleksandra Sieroń z klasy IV
i Cyprian Kosmala z klasy VII
Wyróżnienia zdobyli: Blanka Kania z klasy IV , która wyrecytowała wiersz swojego autorstwa, Kacper Bujnowski z klasy V oraz Natalia Kalisz z klasy VI. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki a laureaci nagrody książkowe i dyplomy.

 

 

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 08:21
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara