Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Jak szkodzą napoje energetyczne i „dopalacze" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 14:47

Adamow-lekarz-glowneM   Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Adamowie uczestniczyli w spotkaniu, które poświęcone było szkodliwemu działaniu napojów energetycznych. Odbyło się ono w ramach programu „Trzymaj formę", prowadzonego przez panią Edytę Chodzyńską.


  Warto jednak podobne informacje przekazać także rodzicom. Okazją ku temu było zebranie z rodzicami, które odbyło się 17 kwietnia. Została na nie zaproszona doktor Elżbieta Łazarska – Myśliwska, kierownik oddziału pediatrii w starachowickim szpitalu. Pani doktor już kilkakrotnie odwiedzała szkołę w Adamowie z wykładami poświęconymi zdrowiu zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.
  Słuchacze mogli zapoznać się z dwiema prezentacjami, które w bardzo przejrzysty sposób ukazały zagadnienia związane z energetykami oraz dopalaczami. Rodzice dowiedzieli się skąd wzięły się popularne energetyki, jaki jest ich skład a co najważniejsze dlaczego i w jaki sposób wpływają one na nasze zdrowie.
   Poznali także zagrożenia związane z niebezpiecznymi dopalaczami - począwszy od ich wyglądu, który może być bardzo mylący, oraz z dramatycznymi skutkami ich użycia. Rodzice słuchali z zainteresowaniem informacji.
Na koniec dyrektor szkoły pani Teresa Szymczak podziękowała pani doktor za wykład i zaprosiła na kolejne spotkania. Spotkanie zorganizowała Katarzyna Wlazłowska.

 

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 07:41
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara