Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Będzie klub seniora PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 20 kwietnia 2018 10:04

klub-dzien-seniora-gmina-brody-mGmina Brody uzyskała pieniądze na adaptację i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Stykowie na miejsce spotkań dla osób starszych. Dzięki wsparciu z rządowego programu Senior+, przeprowadzone zostaną prace remontowe, zakupione będą meble, wyposażenie biblioteki, sprzęt do ćwiczeń, nagłośnienie i gry towarzyskie. Ponadto, kuchnia w świetlicy zostania wyposażona w sprzęt AGD.


Przy świetlicy w Stykowie znajduje się taras o powierzchni 72 m2, który dotąd nie był w pełni wykorzystywany. Dzięki remontowi będzie można przeprowadzać wiele zajęć i spotkań na świeżym powietrzu. Całkowita wartość robót wynosi ok. 66,8 tys. zł, z tego z dotacji pochodzić będzie ok. 53,4 tys. zł. a pozostałe koszty pokryje gmina Brody. Jest duża potrzeba utworzenie miejsc, w których osoby po sześćdziesiątce będą mogli pożytecznie i w miłej atmosferze spędzić czas. „Troszczymy się o osoby w podeszłym wieku. Na początku roku, wraz ze szkołą w Dziurowie zorganizowaliśmy Dzień Seniora. Dzięki dotacji utworzymy dla nich klub z prawdziwego zdarzenia" – podsumowała Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody.

Zobacz też: "Wszystko dla babć i dziadków"

 

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 10:36
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara