Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wycieczka do Opatowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim, Rajmund Gębura   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:23

Staw-Kunowski-GlowneM-Opatow    
   Uczniowie klas I - VII Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim uczestniczyli w wycieczce do Opatowa, niedużego miasteczka, słynącego z produkcji przepysznych krówek.

    Podczas wizyty w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej dzieci zobaczyły jak ten słodziutki smakołyk powstaje. Wielki podziw wzbudziły u nich panie krojące krówki i owijające je w papierki. Tempo ich pracy przypominało raczej maszyny niż ludzi.
   W kawiarence „Krówkarenka" zaprezentowany został film na temat procesu produkcyjnego krówek. Uczniowie przeszli szkolenie z zawijania cukierków, a później każdy miał okazję zabrać do domu zawinięte przez siebie słodkości, zapakowane w specjalne kuferki.
   Była również możliwość zakupu firmowych wyrobów. Dzieci poznały historię Opatowa i związane z nim legendy, podziwiały kolegiatę oraz stare mury miejskie. Były też przy jedynej zachowanej bramie - Warszawskiej oraz na placu zabaw. Wycieczkę można uznać a bardzo udaną.

 

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:35
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara