Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nauka pływania za darmo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 11 kwietnia 2018 10:59

umiem-plywac-gmina-brody-szkola-brody-dziurow-lipie-mGmina Brody otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Umiem pływać". W zajęciach na terenie krytej pływalni w Starachowicach bezpłatnie uczestniczyć będzie trzydzieścioro dzieci ze szkół w Brodach, Dziurowie i Lipiu.

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach sfinansuje instruktora, bilety wstępu i jednego opiekuna dla dzieci. Na ten cel przyznano 5400 zł dofinansowania. Pozostałe koszty: wynajęcie transportu i drugiego opiekuna poniesie gmina Brody. Szkoły do projektu zostały wybrane w wyniku rekrutacji przeprowadzonej przez WSZS w Kielcach. Uczniowie klas I - III uczestniczyć będą w dwudziestu lekcjach dwa razy w tygodniu. W dniu 9 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia. Oprócz zdobycia umiejętności pływania korygowane będą wady postawy. Uczestnicy nauczą się też bezpiecznego korzystania z akwenów. Mamy nadzieję że po zakończeniu zajęć, dzieci częściej będą korzystać z pływalni i kąpielisk.

 

umiem-plywac-logo-m

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 11:52
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara