Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Irlandzkie święto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
piątek, 30 marca 2018 08:41

Adamow-PatrykGlowneM-Day  

  W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie zorganizowane zostały obchody upamiętniające Dzień Świętego Patryka. Przypada on 17 marca i jest obchodzony na cześć patrona Irlandii.

    To święto coraz częściej wychodzi poza granice Zielonej Wyspy i staje się popularne także w Polsce. Wiąże się z nim wiele atrakcyjnych uroczystości. Podczas nauki języka angielskiego warto zapoznać się nie tylko z gramatyką i słówkami, ale także z kulturą i obyczajami krajów anglosaskich. Dzięki temu uczniowie mają okazję poznać historię tego święta, charakterystyczne tradycje oraz angielskie słówka związane z tym dniem.

    W szkole pojawiły się plakaty informacyjne związane z irlandzkimi obchodami Dnia Świętego Patryka. Na podstawie uzyskanych informacji młodzież przygotowała się do specjalnego „Irlandzkiego" quizu, który był zorganizowany w dniu 20 marca.

   Zabawa odbywała się podczas przerw między lekcjami, uczestniczyli w niej uczniowie klas V – VII i każdy z nich musiał mieć na sobie jakiś zielony element ubrania. Losowano pytania związane z irlandzkimi tradycjami a zwycięzcy otrzymywali słodki poczęstunek. Gra przypadła wszystkim do gustu. Dzięki quizowi mogli oni lepiej przyswoić sobie wiadomości dotyczące Irlandii. Obchody święta Zielonej Wyspy przygotowała nauczycielka języka angielskiego, pani Małgorzata Kusiak – Wiecha.


 

 

Poprawiony: piątek, 30 marca 2018 09:27
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara