Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sprzęt ratowniczy dla strażaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
środa, 28 marca 2018 12:42

podpisanie-umowy-na-sprzet-ratowniczy-osp-01-minWe wtorek 27 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, Wójt Marzena Bernat podpisała umowę na zakup specjalnego wyposażania i urządzeń dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Brody, które będą służyć ratowaniu życia i zdrowia ludzi. Gospodarzem spotkania była wojewoda Agata Wojtyszek.

Na realizację wniosku gmina Brody otrzyma 43 tyś zł. Pieniądze pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Z tych środków zgodnie z umową zostaną kupione dwa defibrylatory, trzy torby ratownicze, rozpierak kolumnowy, przecinarka do metalu.
- Są to pieniądze z wyroków karnych zasądzanych przez sądy. Pieniądze trafiają do Ministra Sprawiedliwości. Jednym z celów, na które Minister Sprawiedliwości może przeznaczyć pieniądze, jest pomoc osobom pokrzywdzonym, a wypadki drogowe to rodzaj przestępstwa, w wyniku którego są osoby pokrzywdzone. Ochotnicze Straże Pożarne niosą bardzo często pierwszą pomoc osobom pokrzywdzonym w wypadach – mówił podczas spotkania Mikołaj Pawlak, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości. Zakupiony sprzęt ratowniczy zostanie przekazany jednostkom OSP w gminie Brody najpóźniej do 4 czerwca 2018 roku.

 

 

Poprawiony: środa, 28 marca 2018 13:13
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara