Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Święto Matematyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
wtorek, 20 marca 2018 12:53

   Dzien-pi-GlowneM-Adamow010
    Co roku 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. To dobra okazja by zaprezentować dzieciom, że „Królowa Nauk" wcale nie jest tak trudną dziedziną wiedzy i można się nią wspaniale bawić.


    W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie obchody Święta Pi zorganizowała nauczycielka matematyki, pani Katarzyna Pocheć. W tym dniu klasy V – VII przystąpiły do matematycznych pojedynków obserwowanych przez jury w skład którego weszli: dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, pani Edyta Chodzyńska oraz przedstawiciele klasy IV wraz ze swoją wychowawczynią Katarzyną Wlazłowską.


  Wstępem do tych rozgrywek była prezentacja na temat historii liczby Pi, przygotowana przez organizatorkę imprezy. Uczniowie klas V – VII musieli uważnie słuchać informacji, które zawierała prezentacja. Były im one niezbędne w kolejnym punkcie programu, czyli międzyklasowym quizie matematyczno – przyrodniczym, przygotowanym przez panią Annę Wacińską, nauczycielkę chemii.

   Kolejnymi punktami rozgrywek było rozwiązywanie matematycznych rebusów oraz konkurencja „skojarzenia", w której trzeba było wykazać się bogatym słownictwem, ponieważ należało wypisać rzeczowniki zaczynające się od liter „Pi".
Konkurencje dotyczyły nie tylko dziedzin ściśle matematycznych. Okazało się, że liczbę Pi można znaleźć również w literaturze. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki związane z bohaterką tego matematycznego święta.
Największe emocje wywołały jednak zmagania, które polegały na zapamiętaniu rozwinięcia liczby Pi. Prawdziwe uznanie i podziw wzbudziła uczennica klasy VII Anita Mirgos, która była w stanie zapamiętać 72 liczby z rozwinięcia Pi. Finałem rozgrywek były przygotowane przez każdą klasę torty, obowiązkowo ozdobione matematycznym symbolem dnia.


    Jury po naradzie ogłosiło, że po bardzo wyrównanych zmaganiach zwycięstwo przypadło klasie VII. Na drugim miejscu znalazła się klasa VI, a na trzecim klasa V. Uczestnicy otrzymali dyplomy dla swoich klas oraz upominki dla uczniów biorących udział w rozgrywkach. Ten dzień przekonał wychowanków szkoły jak ciekawą dziedziną nauki jest matematyka.

 

 

Poprawiony: środa, 21 marca 2018 09:22
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara