Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Być kobietą, być kobietą... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Hejmo-Tichomirow, Rajmund Gębura   
poniedziałek, 19 marca 2018 14:56

Staw-Kunowski-MGlowne-Dzien-Kobiet 
   Słowa tej pięknej piosenki w cudownym wykonaniu Julki Wiącek, uczennicy klasy VII, zabrzmiały na początku uroczystości w Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.


  Uczniowie klas III, IV i VII w prezentowanym przez siebie programie starali się przybliżyć całą złożoność kobiecej osobowości. Zobaczyliśmy kobiety modne, eleganckie, mądre, utalentowane, zdolne, opiekuńcze, wysportowane, pewne siebie, bogate, prowadzące firmy, podróżujące po świecie i z doświadczeniem życiowym. Każda z tych odsłon kobiecej natury pokazywała inne wartości i pozytywne cechy.

   Panie są też kochane i wymagające. W profesjonalny sposób pokazali to Julka Dwojak i Michał Kaczor, wcielając się w role Klary i Papkina w scenie oświadczyn z "Zemsty" Aleksandra Fredry. Jaś Klepacz z klasy III wyrecytował dla wszystkich pań i koleżanek wzruszający wiersz o kobietach i ich roli w życiu społecznym. Chłopcy z klasy VII w imieniu całej męskiej części wspólnoty szkolnej, złożyli życzenia, dołączając do nich słodkie upominki. Aż żal, że kolejny Dzień Kobiet będzie dopiero za rok.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 15:44
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara