Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Owocowy sukces PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Drzała, Rajmund Gębura   
czwartek, 15 marca 2018 12:26

Sad-lubienia-GlowneM-lipie002   Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubieni oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipiu wzięły udział w projekcie „Tradycyjny sad", organizowanym przed Fundację Banku Ochrony Środowiska. W konkursie zorganizowanym w ramach tego projektu grupa uczniów pod nazwą „Czerwone Jagody" z Lubieni zajęła III miejsce w Polsce w kategorii „uczniowie powyżej klasy VI".

   Rangę tego sukcesu podnosi fakt, że uczestniczyło w nim aż 134 drużyny z terenu całego kraju a "Czerwone jagody"wykazały się  pomysłowością większą nawet od ekip ze szkół średnich. Konkurs wpisuje się w zadania określone w projekcie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej pn. „Szkoła z witaminą" przewidzianym do wprowadzenia w roku szkolnym 2017/2018 w polskich szkołach.
   Celem projektu jest zachowanie różnorodności biologicznej Polski i zdrowia społeczeństwa. Polega on na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu, składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.
  Siódmoklasiści z Lubieni pod nazwą „Czerwone Jagody" oraz uczestnicy z klasy VI w Lipiu, czyli drużyna „Nie ma lipy" podjęli wyzwanie i dzielnie przeszli przez szereg zadań I etapu projektu. Obie szkoły pod opieką pani Ewy Drzała – nauczycielki przyrody i biologii mogą pochwalić się już pierwszym sukcesem. 12 lutego zostały ogłoszone wyniki za I etap konkursu.
   Zespół „Nie ma lipy" również wypadł bardzo dobrze. W kategorii „uczniowie do klasy VI" reprezentowanym przez ponad 80 drużyn, zajęli „szczęśliwą" 13 pozycję.
Obie drużyny, jako dwie z czterech reprezentujących woj. świętokrzyskie otrzymały granty gwarantowane na realizację II etapu projektu, który będzie kontynuowany już wkrótce.

 

 

Poprawiony: czwartek, 15 marca 2018 13:20
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara