Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
środa, 14 marca 2018 13:21

adamow-GlowneM-dzien-jezyka-gmina-brody-005  
   We wtorek 13 marca w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który w tym roku odbył się pod hasłem „Warszawo, ty moja Warszawo".


   Przygotowania do obchodów ruszyły w szkole już znacznie wcześniej. Dzieci z klas 0-II wykonały prace plastyczne dotyczące legend warszawskich, natomiast uczniowie z klas VI – VII przedstawili historię i podstawowe informacje na temat stolicy.
 
   Dzień rozpoczął się od ogłoszenia wyników konkursu literackiego poświęconego Warszawie, w którym udział wzięli uczniowie klas V – VII. Przy realizacji tego zadania mogli wykorzystać wiadomości uzyskane podczas listopadowej wycieczki do Warszawy.

   Zwycięskie prace autorstwa Dominiki Walkiewicz z klasy VII, Wiktora Kępy z klasy VI oraz Emila Stachowicza z klasy V zostały odczytane w obecności wszystkich i nagrodzone gromkimi brawami. Spotkanie uatrakcyjniły piosenki w wykonaniu uczniów klasy V, których do występu przygotowała wychowawczyni Małgorzata Kusiak – Wiecha.

  Ciekawym punktem programu był konkurs krasomówczy. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III i IV, którzy po przeczytaniu wybranego fragmentu warszawskiej legendy opowiadali jej treść. Słuchacze mogli dzięki temu przypomnieć sobie historie Złotej Kaczki, bazyliszka, czy opowieści o Warsie i Sawie. W tej konkurencji nagrody zdobyli uczniowie klasy III: Paweł Paprot i Amelia Kowalska.

  Na zakończenie dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, podziękowała za przygotowanie tego ważnego wydarzenia i wyraziła uznanie dla wszystkim uczestników za ich zaangażowanie i wkład pracy. Organizatorem Dnia Języka Ojczystego była nauczycielka języka polskiego pani Krystyna Kwiecień.

 

 

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 13:46
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara