Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Lekcja patriotyzmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
wtorek, 13 marca 2018 11:25

AdamowM-Ekomuzeum-Glowne-gmina-brody-01  
   W związku z obchodami niezwykłej rocznicy 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości prowadzone są różne przedsięwzięcia mające na celu upamiętnienie tego wydarzenia oraz przybliżenie historii ostatnich 100 lat naszej Ojczyzny.

  W czwartek 8 marca uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Adamowie skorzystali z oferty Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, które na przełomie lutego i marca przeprowadzało lekcje historyczne związane z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

   Lekcja pod hasłem: „Patriotyzm naszych czasów. Żołnierze Wyklęci" przybliżyła dzieciom zagadnienie podziemia niepodległościowego, przyczyny jego powstania oraz postaci dowódców, szczególnie tych związanych z ziemią świętokrzyską.

    Uczniowie poznali skomplikowane losy ludzi, którzy postanowili nie składać broni, decydując się na rozpaczliwe kontynuowanie nierównej walki z nowym okupantem. Poznali też historię powojennych represji i terroru stosowanych wobec tych, którzy nie akceptowali nowego ustroju. Zajęcia pozwoliły dzieciom zrozumieć jak wielkie znaczenie dla narodu ma niepodległość i jak dramatycznych wyborów trzeba było dokonywać w jej obronie.
Wycieczkę zorganizowały: Katarzyna Wlazłowska i Iwona Kozdęba. Udział w niej wzięły także panie: Małgorzata Kusiak – Wiecha i Katarzyna Pocheć.

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2018 11:41
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara