Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Szlachetne serca w Lubieni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Lotko, Mariusz Zawłocki   
piątek, 23 lutego 2018 08:52

walentynki-szlachetne-serca-dobroczynne-szkola-lubienia-kiermasz-07minPo raz pierwszy w szkole w Lubieni, odbył się „Walentynkowy kiermasz słodkości i zabawek". W ostatnim dniu przed feriami, zorganizowano m. in. akcję dobroczynną na pokrycie kosztów rehabilitacji dwuletniego Adasia – brata jednej z uczennic. Wielu uczniów, nauczycieli i rodziców nie skąpili grosza na szczytny cel. Pokazali w ten sposób jak wielkie mają serca.

Cała szkoła uczestniczyła w organizacji wydarzenia. Przygotowano plakaty, starsi uczniowie, pod okiem nauczyciela plastyki zaprojektowali i wykonali dekorację holu. W zorganizowanie kiermaszu słodkości włączyły się wszystkie klasy. Mamy niektórych uczniów upiekły ciasta i ciasteczka. Łakoci było dużo i cieszyły się dużym uznaniem wśród kupujących. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczono na zorganizowanie „Kącika Relaksu Szkolnego".

W ramach akcji dobroczynnej „Kocham pomagać" w szkole odbywał się kiermasz zabawek. Uczniowie doskonale radzili sobie w roli sprzedawców – zachęcali do kupna, starali się sprawnie obsługiwać zainteresowanych. Sprzedane zostały wszystkie maskotki wystawione na aukcję. Były też prezentacje artystyczne. Dziewczęta z klasy VI przygotowały na tę okoliczność taniec z elementami akrobatyki. Po występie odbyła się aukcja „Serce dla Adasia".

Była też poczta walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy korzystali z tej inicjatywy. Imprezę przeprowadziły panie: Agnieszka Lotko – pomysłodawczyni akcji oraz Jolanta Lipa opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu będącego formą podziekowania dla ofiarodawców i tych, co pomogli w organizacji wydarzenia.

Fot. arch. szkoły:

 

 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara