Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Maluchy skorzystają z dofinansowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 22 lutego 2018 10:12

maluch-plus-koprzywnica-brody-wojewoda-wiceminister1minBrody znalazły się wśród siedmiu świętokrzyskich gmin, które skorzystają z ministerialnego programu "Maluch plus 2018". 21 lutego br., na spotkaniu w Koprzywnicy, Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody otrzymała potwierdzenie przyznania dofinansowania w kwocie 121,6 tys. zł. Gratulacje samorządowcom składał Bartosz Marczak - wiceminister, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski.

Z tych pieniędzy, w dwóch szkołach – w Adamowie i w Rudzie - uruchomione zostaną punkty opieki dziennej nad dziećmi w wieku od roku do trzech lat. Rozpoczną one swoją działalność już w marcu i będą mogły opiekować się łącznie dwudziestoma maluchami. Sale przeznaczone na ten cel już są przygotowane. Gmina zakupi meble, dywany, zestawy do karmienia oraz pomoce dydaktyczne i zabawki takie jak: klocki, jeździki, samochody, kąciki zabaw z tunelami i labiryntami, huśtawki, kuchnie do zabawy, lalki, wózki dla dzieci, pluszowe zwierzątka, puzzle, mówiące książki itp. Zatrudnione zostaną cztery osoby - opiekunowie dzienni. Dzięki realizacji programu „Maluch plus 2018", gmina Brody wspiera rodziców w ich pracy zawodowej poprzez zapewnienie opieki małym dzieciom. W ten sposób likwidowane są bariery w dostępie mieszkańców do instytucjonalnej opieki nad małymi dziećmi.

Rodziców zainteresowanych sprawą nowych punktów opieki dziennej, Wójt Gminy Brody zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się ono 28 lutego o godzinie 16:30 w budynku szkoły w Rudzie.

 

maluch-plus-marzena-bernat-wojt-brody-wojewoda-wiceminister-min  maluch-plus-mrpips-gmina-brody-min
 maluch-plus-brody-koprzywnica-TL2min  maluch-plus-brody-koprzywnica-TLmin

Poprawiony: czwartek, 22 lutego 2018 11:55
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara