Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Przebierańcy i parodyści w szkołach (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 20 lutego 2018 12:17

zabawa-karnawal-szkola-lipie-21minPrzed feriami, w wielu szkołach w gminie Brody odbyły się zabawy karnawałowe. Dużą popularnością cieszyły się bale przebierańców. Ponadto, w Adamowie na żywo grał zespół muzyczny „L and A". W Lipiu, jak co roku była minilista przebojów w której uczniowie parodiowali znanych artystów.

Publiczność była bardzo rozbawiona dziecięcymi interpretacjami piosenek m. in. Freddiego Mercury, Janusza Rewińskiego, Maryli Rodowicz i Sławomira. W Brodach, przedszkolaki chętnie uczestniczyły w konkursach takich jak: taniec z balonami, konkurs z krzesłami i kartonowymi kołami. W Stawie Kunowskim, z dziećmi pracowały animatorki z Bajkowej Krainy oraz Myszka Miki. Po części przeznaczonej dla maluchów nadszedł czas na dyskotekę, na której starsi uczniowie dali upust swojej energii.

Dużą pomocą dla szkół byli rodzice. Oni na ogół organizowali poczęstunki dla zmęczonych tańcami dzieci.

 

 

Zdjęcia z arch. szkół:

Szkoła w Adamowie:

 

Szkoła w Brodach:

 

Szkoła w Lipiu:

 

Szkoła w Stawie Kunowskim:

 

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 13:29
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara