Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Angielski jest wszędzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubieni, Rajmund Gębura   
piątek, 16 lutego 2018 11:21

GlowneM-lubienia-angielski010   
   Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni mają możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych programach edukacyjnych upowszechniających wiedzę o języku angielskim i krajach anglojęzycznych.

 

    Młodzież z klasy piątej, podczas zajęć dodatkowych z języka angielskiego, realizowała projekt „English is Everywhere". Podczas I etapu projektu uczniowie dowiedzieli się o globalności języka angielskiego oraz poznali "kalki językowe" i zapożyczenia funkcjonujące w życiu codziennym. Następnie pracowali nad plakatami związnymi z tym zagadnieniem. Ostatnim etapem projektu była praca w plenerze.

    Piątoklasiści udokumentowali zdjęciami przykłady angielskich nazw otaczających nas każdego dnia i zamieścili je na plakatach. Efekty ich pracy można było podziwiać przez cały styczeń na górnym korytarzu szkoły.

    Innym ciekawym wydarzeniem był Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Odbył się on w dwóch etapach. W wyniku eliminacji do drugiego etapu zakwalifikowało się siedem osób: Aleksandra Łodej, Kinga Reczka, Mikołaj Śledziowski, Maja Świrta, Katarzyna Niewczas, Kacper Kos i Amelia Stępień. Uczniowie sprawdzili swoje wiadomości w teście wiedzy, który pozwolił wyłonić zwycięzców. Pierwsze, równorzędne miejsca zajęły: Aleksandra Łodej z klasy IV oraz Katarzyna Niewczas z klasy VI.

     Kolejną atrakcją był Konkurs Piosenki Angielskiej, podczas którego uczennice klas IV-VII wykonały wybrane przez siebie utwory. Po dyskusjach jury wyłoniło zwycięzców:
Miejsce I- Amelia Stępień
Miejsce II- Kinga Rynio
Miejsce III: ex aequo Maja Świrta oraz duet Malwina Niemczak i Natalia Kusiak.
Wszystkie opisane powyżej zajęcia i konkursy przygotowała nauczycielka języka angielskiego Jolanta Lipa.

 

Fot. Archiwum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni

 

 

 

Poprawiony: piątek, 16 lutego 2018 11:48
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara