Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowi czytelnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
piątek, 09 lutego 2018 13:02

pasowanie-na-czytelnika-sp-lubienia-minW Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lubieni odbyły się uroczystości pasowania na czytelników. Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, dowiedzieli się jak dbać o książki oraz w jaki sposób należy zachowywać się w bibliotece.

Z tej okazji młodzież z klasy szóstej ze szkoły w Lubieni recytowała wiersze Jana Brzechwy pt: „Samochwała", „Skarżypyta", „Leń", „Kłamczucha", „Kaczka Dziwaczka", „Biedronka i żuk" oraz „Żaba". Przyszli czytelnicy złożyli  przyrzeczenie, że zawsze będą szanować i chętnie czytać książki. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały  pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Spotkania przebiegły w radosnej atmosferze i przyniosły dzieciom wiele satysfakcji i zadowolenia.

 

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika w Szkole Podstawowej w Lipiu (fot. arch. szkoły):

 

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni: (fot. arch. szkoły)


Poprawiony: piątek, 09 lutego 2018 14:44
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara