Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Trzymaj formę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
czwartek, 08 lutego 2018 15:44

GlowneM-trzymaj-forme   We współczesnych czasach, gdy tempo życia i złe nawyki żywieniowe sprawiają, że zapominamy o własnym zdrowiu warto -od najmłodszych lat- uczyć dzieci czym jest zdrowy tryb życia.

   W związku z tym w Szkole Podstawowej w Adamowie realizowane są różne programy prozdrowotne. Jednym z nich jest program „Trzymaj formę", za który odpowiedzialna jest w starszych klasach pani Edyta Chodzyńska.

      31 stycznia, realizując zadania wynikające z tego programu, pani Edyta zaprosiła do szkoły -na zajęcia z klasami V – VII- panią Agnieszkę Pastuszkę, przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, asystenta ds. Promocji Zdrowia.

   Tematem zajęć było zagadnienie związane z napojami energetycznymi pod hasłem: „Napoje energetyczne - dzieciakom taka moc niepotrzebna!". Dzięki prezentacji i filmowi edukacyjnemu uczniowie dowiedzieli się skąd wzięły się popularne energetyki, jaki jest ich skład, a co najważniejsze, dlaczego i w jaki sposób mają wpływ na nasze zdrowie. Młodzież słuchała z zainteresowaniem informacji i zadawała pytania. Na koniec dyrektor szkoły Teresa Szymczak i pani Edyta Chodzyńska podziękowały pani Agnieszce Pastuszce za ciekawe i wartościowe zajęcia.

 

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2018 15:56
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara