Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Magiczny dywan – edukacja przez zabawę (film i zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
czwartek, 08 lutego 2018 14:12

magiczny-dywan-mata-multimedialna-szkola-brody-minPubliczna Szkoła Podstawowa w Brodach zakupiła tzw. rzutnik interaktywny, który sprawia że szkolna wykładzina staje się ekranem dotykowym. Korzystanie z niej jest ulubionym zajęciem uczniów na lekcjach i w czasie przerw.

Urządzenie składa się z rzutnika, który wyświetla obraz na podłodze lub stole oraz z czujników i oprogramowania analizującego ruchy użytkownika. W poniedziałek 5 lutego, odbyła się lekcja pokazowa, którą poprowadziła pani dyrektor Nina Milanowska z Łukaszem Kurkiem – wychowankiem oddziału „0". Sprzęt łączy funkcje rozrywkową, rehabilitacyjną i edukacyjną. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć w jaki sposób zapewnia on uczniom ruch i zabawę ale także ćwiczenie motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości, szybkości reakcji oraz pracy.
Pakiety wchodzące w skład urządzenia podzielone są na trzy grupy tematyczne: nauka, gra i zabawa. Jego prosta obsługa za pomocą pilota i obrazkowe menu pozwala na szybki wybór opcji dlatego w pełni można wykorzystać możliwości „magicznego dywanu". Pomoc dydaktyczną zakupiono ze środków własnych szkoły. Podobne urządzenie multimedialne posiada Zespół Szkolno- przedszkolny w Lubieni.

 

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2018 14:29
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara