Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Grand Prix dla Marty Miller PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
czwartek, 25 stycznia 2018 09:05

konkurs-koled-zabno-marta-miller-ania-orczyk-2-minWokalistka z Krynek zwyciężyła na XXII Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie. Trzecie miejsce zdobyła tam Ania Orczyk z Dąbrowy. Obie reprezentowały Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach.

Zwyciężczyni konkursu brawurowo wykonała utwór Włodzimierza Nahornego pt. „Boży Blues". Jury podkreśliło ogromną ekspresję oraz niespotykaną barwę i skalę jej głosu. Dziewczynom akompaniował Miłosz Weimann, który był również twórcą ich autorskich aranżacji fortepianowych. Przez trzy dni trwały przesłuchania konkursowe, w których udział wzięło trzystu uczestników. Młodych artystów oceniało Jury pod przewodnictwem Agnieszki Dyk – wokalistki zespołu Brathanki.

Rok 2018 przyniósł wiele wyzwań artystycznych dla Marty – uczennicy 3 klasy gimnazjalnej w Krynkach. Oprócz zdobytego Grand Prix w ostatnim konkursie ma na swoim koncie nominację do półfinału Plebiscytu „Talent Świętokrzyski" , który odbędzie się 26 stycznia w Kielcach oraz do Ogólnopolskiego Festiwalu Canto Cantare w Bydgoszczy i Międzynarodowego Festiwalu Radia Jard w Białymstoku. Młodej artystce życzymy powodzenia!

 

 

Poprawiony: czwartek, 25 stycznia 2018 09:25
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara