Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wszystko dla babć i dziadków (filmy, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 22 stycznia 2018 14:55

gminny-dzien-seniora-babcia-dziadek-dzieci-dziurow-DSC02717minW dniu 19 stycznia, w Szkole Podstawowej w Dziurowie odbył się Gminny Dzień Seniora. Około 130 gości oglądało piękne tańce i inscenizacje w wykonaniu dzieci. Dla babć i dziadków przygotowana była także niespodzianka o której wiedziało tylko kilka osób w szkole.

Przed rozpoczęciem występów, babcie i dziadkowie chętnie kupowali upominki i ozdoby wykonane przez dzieci. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przekazane zostaną na zakup zabawek dla oddziału przedszkolnego w Dziurowie. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki i sceniczną interpretację wiersza „Rzepka". Była też inscenizacja „Kopciuszka" w wykonaniu starszych dzieci. Ciekawie wyglądała scena na której młodzi artyści w historycznych kostiumach tańczyli do współczesnej piosenki „Toca toca". Zachwyt publiczności wywołał układ choreograficzny w którym tancerze oświetlani byli jedynie lampami ultrafioletowymi. Ten zabieg artystyczny miał oddać klimat piosenki z filmu „Kraina lodu". Następnie, dla babć i dziadków zatańczyła Julia Gębura z klasy V, która uczestniczy w zajęciach szkoły tańca.

Obiecaną niespodzianką był film przygotowany z inicjatywy pani wójt. Nagrano w nim przedszkolaków z Dziurowa, Brodów i Lubieni, którzy złożyli życzenia babciom i dziadkom. Kreatywność i spontaniczność dzieci wywołała wiele radości wśród obecnych na sali. Na zaproszenie organizatorów – Wójta Gminy Brody oraz Szkoły Podstawowej w Dziurowie licznie przybyli seniorzy, radni, dyrektorzy szkół, sołtysi. Wśród gości był także Tomasz Margula – Przewodniczący Rady Powiatu Starachowickiego, Jan Kosiela – Sekretarz Gminy Brody, Dorota Grudnicka-Glina Dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Pani wójt Marzena Bernat złożyła życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podziękowała rodzicom za wielkie zaangażowanie z jakim pomagali dzieciom przygotować się do uroczystości. Mówiła, że w obecnych, zabieganych czasach trzeba czasem się zatrzymać i poświęcić czas dzieciom. Pani dyrektor Halina Turek zwróciła uwagę na wspaniałe stroje o jakie zadbali rodzice. Dziękowała też nauczycielkom: Agnieszce Czeskiej-Klepacz, Agacie Dłużewskiej, Dorocie Mączce, Aleksandrze Dąbek i Łucji Piotrowskiej za przygotowanie wraz z dziećmi programu artystycznego.

Po występach uczniów zaśpiewały lokalne zespoły: "Jarzębina" i "Dziurowianki". Do tańca zagrał zespół „Limit Band" pod kierunkiem radnego Leszka Sarny. Uroczysty poczęstunek dla gości przygotowała Rada Rodziców.

Film z uroczystości:

 

Niespodzianka dla babć i dziadków - film ze sponatanicznymi życzeniami od przedszkolaków:

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 22 stycznia 2018 15:51
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara