Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Książki w obiegu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
poniedziałek, 22 stycznia 2018 11:18

biblioteka-uwolnij-ksiazke-sp-stykow-minBiblioteka działająca w Zespole Placówek Oświatowych w Stykowie zaprosiła uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w akcję ,,Bookcrossing – uwolnij książkę". To idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie i promowanie czytelnictwa wśród uczniów.

Przygotowania rozpoczęły się na początku stycznia. Dużą pomocą w zorganizowaniu akcji wykazał się Klub Czytelniczy, którego opiekunem jest Justyna Śpiewak, a należą do niego Angelika Gołębska, Natalia Kalisz, Marta Kozieł, Marta Jóźwik, Julia Sieroń, Marta Gębura, Natalia Wiśnios. Uczennice przygotowały ogłoszenia o akcji zbierania książek zachęcając wszystkich do udziału. Później wykonały potrzebne rekwizyty i pomoce, przygotowały tablicę informacyjną i stolik na ,,uwalniane książki". Dzieci i nauczyciele chętnie włączyli się w to przedsięwzięcie, dzięki czemu udało się zebrać ponad 50 pozycji. Stolik z bookcrossingowymi książkami został ustawiony na holu i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Dzieci chętnie wymieniają się woluminami, podczas szkolnych przerw przeglądają również prezentowane egzemplarze. Akcja jeszcze trwa, jedne książki są ,,uwalniane'', w ich miejsce przybywają następne. Uczniowie mogą przynosić kolejne, przeczytane już książki z domowych bibliotek i dzielić się z innymi a tym samym dawać radość czytania.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:37
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara