Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pasjonaci czytelnictwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Anna Wojciechowska   
czwartek, 18 stycznia 2018 11:13

konkurs-czytelniczy-sp-adamow-min10 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Adamowie odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy „Kornelek" dla klas starszych. Uczniowie ze wszystkich szkół mieli za zadanie przeczytać dwie wybrane lektury Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy" i „Panna z mokrą głową".

Pani dyrektor Teresa Szymczak cytując słowa Kornela Makuszyńskiego: „Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy..." powitała uczestników konkursu. W pierwszym zadaniu konkursowym uczniowie w dwuosobowych zespołach zmierzyli się z quizem dotyczącym znajomości tekstu wybranych książek. Druga konkurencja polegała na przedstawieniu scenek za pomocą pantomimy. Oceniani byli zarówno prezentujący jak i odgadujący treść. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania dlatego różnica w punktacji była niewielka. Pierwsze miejsce zajęły Klaudia Klepacz i Kalina Rączka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krynkach. Drugie miejsce przypadło Julii Kubik i Anicie Mokrzańskiej ze Szkoły Podstawowej w Adamowie, a trzecie miejsce zajęły Aleksandra Stępniewska i Aleksandra Wrona z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziurowie. Wyróżnienia otrzymali Kamila Stopa i Bartosz Szymański ze Szkoły Podstawowej w Brodach oraz Julia Sieroń i Mikołaj Pasieka z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie. Zwycięzcom nagrody wręczyła dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody pani Dorota Grudnicka-Glina, , która pochwaliła ideę konkursu oraz gratulowała młodym ludziom ich pasji czytelniczych. Organizacją wydarzenia zajęły się panie: Krystyna Kwiecień i Katarzyna Wlazłowska.

 

 

Poprawiony: czwartek, 18 stycznia 2018 11:26
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara