Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Osiągnięcia w minionym roku (filmy) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 04 stycznia 2018 13:20

podsumowanie-2017-gmina-brody-wojt-DSC01914A-minW dniu 29 grudnia br. odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy w Brodach. Pani wójt Marzena Bernat omówiła najważniejsze inwestycje w 2017 roku. Wśród nich było zdobycie największego w historii gminy dofinansowania ze środków unijnych (11,3 mln. na kanalizację w Lubieni i oczyszczalnię ścieków w Krynkach) oraz dotacja na rozwój turystyki opiewająca na kwotę ok. 5,7 mln. zł.

W 2017 roku wykonano m. in.: remonty dróg krajowych – nr 9 i nr 42, budowy chodników w Kuczowie, Lubieni i Rudniku, zadania finansowane wspólnie z powiatem starachowickim (modernizacje i remonty dróg w Brodach, Krynkach i w Stykowie) oraz dziewięć inwestycji na drogach gminnych. Utworzono dwa przedszkola, wyremontowano pomieszczenia w szkole w Rudzie. Z funduszy unijnych zakupiono nowoczesny samochód bojowy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubieni. Dzięki dofinansowaniu realizowano również programy edukacyjne takie jak: zajęcia pozalekcyjne, „Bezpieczna+", „Aktywna tablica". Dotacje ze źródeł zewnętrznych stanowiły ok. 30,4% wydatków inwestycyjnych gminy Brody. Ponadto, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozyskała łącznie ok. 12,5 mln. zł na inwestycje zrealizowane na terenie gminy. Pani wójt zakończyła wystąpienie składając obecnym życzenia noworoczne. W spotkaniu oprócz samorządu gminy, radnych powiatowych uczestniczyli sołtysi, przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych.
Na zakończenie, z repertuarem kolędowym wystąpiły wokalistki z zespołu „Echo Adamowa": Dorota Bernat i Danuta Major.

 

Rocznik Brodzki - 2017:

 

Kolęda "Święta Panienka Syna usypiała" w wykonaniu wokalistek z zespołu "Echo Adamowa":

 

Film "Ekspresem po 2017 roku":

 

 

 

 

f

Poprawiony: czwartek, 04 stycznia 2018 15:26
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara