Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nocna przysięga harcerzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
środa, 20 grudnia 2017 14:32

betlejemskie-swiatelko-harcerzy-lubienia-min16 grudnia był szczególnym dniem dla Malwiny, Natalii, Weroniki i Wiktora z 82 Drużyny Harcerskiej „Kubuś" z Lubieni. Wieczorem udali się do Rezerwatu „Rosochacz" gdzie złożyli przyrzeczenie harcerskie.

Wydarzenie poprzedził pokaz replik broni, umundurowania wojskowego oraz wspólna kolacja wigilijna w Szkole Podstawowej. Obecni byli reprezentanci Świetlicy Podwórkowej i 82 Drużyna Harcerska" Kubuś" z drużynowym Tomaszem Sobańskim i kwatermistrzem Pawłem Szypulskim, 2 Drużyna Harcerska im. Mariana Langiewicza z drużynowym Pawłem Lesiakiem i przedstawiciele Harcerskiego Klubu Sportowego „Sparta". Następnego dnia podczas Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Lubieni seniorzy z Harcerskiego Kręgu Seniora „Łysica-Żubry" i harcerze z 82 Drużyny Harcerskiej „Kubuś" w Lubieni, przekazali władzom Gminy Brody oraz wszystkim mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

 

 

 

Poprawiony: środa, 20 grudnia 2017 14:48
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara