Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pomoc bożonarodzeniowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
wtorek, 19 grudnia 2017 10:35

paczki-swiateczne-akcja-charytatywna-sp-adamow-minW dniach od 4 do 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Adamowie odbyła się zbiórka darów na rzecz Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Stawie Kunowskim. W akcję włączyli się zarówno nauczyciele jak i uczniowie wraz z rodzicami.

Z inicjatywy klasy siódmej i jej wychowawczyni Katarzyny Pocheć oraz Szkolnego Samorządu Uczniowskiego z opiekunem Edytą Chodzyńską szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż dzieciom przetrwać zimę 2017". Dzięki zaangażowaniu darczyńców udało się zebrać około 29 kg kosmetyków i środków czystości, 19 kg słodyczy, 12 kg artykułów szkolnych i papierniczych oraz książki, odzież i zabawki. Dzięki Radzie Rodziców uczniowie prowadzący akcję mogli osobiście wręczyć prezenty. Dla podopiecznych wybranej placówki była to miła niespodzianka. Koordynacją akcji zajęły się panie: dyrektor szkoły Teresa Szymczak, Katarzyna Pocheć, Edyta Chodzyńska oraz Małgorzata Kusiak – Wiecha. Młodzież Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej odwdzięczyła się organizując wspólne zajęcia plastyczne, podczas których wykonywali kartki świąteczne techniką quillingu.

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 19 grudnia 2017 11:02
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara