Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Muzyczne Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
środa, 13 grudnia 2017 13:45

filharmonia-kielce-mikolajki-dziurow-minW dniu 7 grudnia, dzieci ze szkoły w Stykowie wybrały się do Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Odbył się tam mikołajkowy koncert orkiestry symfonicznej pt. „Zemsta Czarodzieja Mordenta". Dużym przeżyciem dla Karola Kozieła i Cypriana Kosmali był występ na scenie i zaśpiewanie kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem" przy akompaniamencie orkiestry.

Za pomocą dźwięków, muzycy opowiadali losy młodego księcia Akcenta, króla Symfoniusza oraz tajemniczego Czarnoksiężnika. W roli księcia wystąpił młodziutki, utalentowany saksofonista - Karol Mastalerz, finalista polskiej edycji konkursu Młody Muzyk Roku 2016.
Koncert wprowadził wszystkich w piękną opowieść o krainie muzyki. Dzieci usłyszały brzmienie różnych instrumentów oraz dowiedziały się czym charakteryzuje się muzyka synkopowa. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki: Anna Kubala, Justyna Śpiewak, Małgorzata Tomczyńska oraz Danuta Turek.

 

 

 

Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 14:13
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara