Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Znawcy starożytności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
wtorek, 12 grudnia 2017 11:34

gminny-konkurs-mitologiczny-sp-lubieniaDSCN4238-min5 grudnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny. Uczniowie ze szkół gminy Brody zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności i wykazali się dużą wiedzą z zakresu mitologii greckiej oraz kultury starożytnej.

Część konkursową poprzedził humorystyczny teatrzyk opowiadający o perypetiach na Olimpie przygotowany przez uczniów klas V i VI pod kierunkiem pani Beaty Kutery.
Do rywalizacji przystąpiły dwuosobowe drużyny które musiały napisać test, odpowiedzieć ustnie na pytania oraz zaprezentować prace plastyczne. Byli to: Filip Kumek i Igor Stachowicz ze szkoły w Adamowie, Dorota Jamska i Aleksandra Wrona ze szkoły w Dziurowie, Kalina Rączka i Patrycja Klepacz z Krynek, Aleksandra Glina i Marcel Cioroch ze szkoły w Lipiu, Amelia Kos i Kacper Kos z Lubieni, Amelia Wiśniewska i Milena Rozwadowska z Rudnika, Nina Kusiak i Mikołaj Pasieka ze Stykowa oraz Julia Dwojak i Weronika Pastuszka ze szkoły w Stawie Kunowskim.
Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze. W jury konkursu zasiedli wszyscy opiekunowie przybyłych grup, a obradom przewodniczył dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej, pan Tomasz Margula. Nagrodami dla szkół były książki a każdy uczestnik otrzymał drobne upominki.

W mitologicznych zmaganiach przygotowanych przez panią Irminę Stachuczy-Kowalską, I miejsce zajęła szkoła z Krynek, II miejsce – szkoła z Rudnika, III miejsca ex aequo przypadły szkołom z Adamowa oraz Stykowa. Czwarte miejsca osiągnęły szkoły z Lubieni i Stawu Kunowskiego a piąte drużyna z Lipia. Gratulujemy uczniom zaangażowania a organizatorom - pomysłowości.

 

 

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 11:46
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara